Відень… Рушайте, коні!
З його фантазією у Бальзака зовсім не виникає складнощів, щоб придумати пояснення свого приїзду для графа Ганського… Цілком виправдано він заявляє, що для написання роману «Битва», робота над яким триває вже багато років, йому необхідно побачити Ванграм і Асперн. Це зовсім поруч з Віднем, тому само собою розуміється, що він заїде побачитись з подружжям Ганських!

Бальзак зовсім не хоче ще раз пережити дискомфорт поїздки мальпостом. До того ж, королівський Відень заслуговує на відповідне ставлення…
7 травня він бере в оренду у каретника Панара «поштову карету» для подорожі з Парижу у Відень і назад. Встановлена ціна сягає 400 Франків, що сьогодні становило б 1 500 Євро.
Перевага карети у її легкості і швидкості, запряжена двома кіньми, вона перевозить не більше двох пасажирів, це дозволяє уникнути тисняви, від якої страждав Бальзак у попередній поїздці…
До витрат на оренду карети додається така ж сума за слугу (за збігом обставин ним був камер-юнкер Бальзака Август), якого Бальзак бере з собою у поїздку, щоб справити враження великого пана. Слуга, який сидить у задній частині карети повинен допомагати господарю при посадці і виході з карети, що виявлялось у деяких ситуаціях дуже корисною допомогою …
Бальзак виїздить з Парижу 9 травня, з собою у дорогу він бере рукопис «Серафіти», яку він планує дописати у Відні. Він їде страсбурзькою поштовою дорогою, яка пролягає через Шалон і Метц. Після Страсбурга і Карлсруе він прямує до Гейдельбергу, заїздить у замок Вайнхайм, щоб побачитись з екс-леді Еленборо.

Нарешті він дістається до австрійських земель, проїжджає Лінц і резиденцію імперської родини Шенбрунн, і 16 травня о першій годині прибуває на місце призначення.
Замок Вайнхайм, 1840 р.
Карета 1830 р.
Після одноденної перерви Бальзак поспішає знову вирушити у дорогу через південь Німеччини, проїжджаючи Штутгарт і Мюнхен.
З заїздом у Вайнхайм подорож тривала 7 днів.
Околиці Лінца, 1840 р.

Штутгарт, 1835 р.

Шенбрунн, 1850 р.
